Witarianizm


Witarianizm

witarianizm to styl odżywiania, który nazywany jest także surową dietą. Składniki, z których robi się posiłki, nie są poddawane działaniu wysokiej temperatury. W zastępstwie gotowania używa się takie działania jak siekanie, tarcie, miksowanie, rozgniatanie albo namaczanie. surowa dieta pomaga odzyskać zdrowie. W wysokiej temperaturze rozkładane są bowiem wartościowe składniki jedzenia, witaminy i enzymy, Prowadzi to do denaturacji białek. odżywianie na surowo zapewnia więc naszemu organizmowi dużo wartościowych składników w aktywnej formie.

surowa kuchnia daje szansę na powrót do zdrowotnej równowagi. Prowadzi do zmniejszenia wagi i do stabilizacji przemian biochemicznych.

witarianizm to nie jest tylko surowa dieta. To także sposób życia. Zamiana gotowanego i smażonego jedzenia na proste produkty pociąga za sobą także zmianę nawyków w pozostałych dziedzinach codziennego funkcjonowania.

odżywianie na surowo może wydawać się restrykcyjne. W związku z tym dobrze jest sięgnąć po gotowe przepisy, które uproszczą zmianę sposobu jedzenia. kuchnia roślinna w surowej formie wydaje się trudna tylko na początku. Korzystanie z bazy pomysłów na konkretne posiłki uprości wprowadzenie zmian. 


Przejdź na stronę: https://karolinaniegotuje.pl/


Tytuł: Witarianizm
URL: https://karolinaniegotuje.pl/
Dodano: 22 stycznia, 2023
Wyświetleń: 20
Słowa kluczowe: Kuchnia Roślinna, Odżywianie Na Surowo, Surowa Dieta, Surowa Kuchnia, Witarianizm
Kategorie: Zdrowie

Podlinkuj ten wpis. Umieść link do wpisu na swojej stronie:
Witarianizm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry